2: جذب دانشجوان غیر بومی در شهر های سنتی: هیجانات جوانی یک امر اجتناب ناپذیر است اما هنگامی که والدین دلسوز بر اعمال جوان خود نظارت داشته باشند می توانند از انحرافات فرزند دلبند خود جلوگیری کنند تا دچار مشکلات زیادی در ادامه زندگیش نشود. وقتی که پسر و دختری نوجوان از شهر خود صدها کیلومتر دور می شود و مشخص نیست با چه کسانی حشر و نشر دارد چگونه می توان نسبت به روند متعادل رفتار او اطمینان داشت؟ گاهی یک دختر بی حجاب و بی بند و بار برای انحراف تعداد زیادی از دختران کفایت می کند! حکایت یک سیب فاسد شده در جعبه ی سیب!

3: فقدان هویت دینی و نداشتن فکر و اندیشه از خود: وقتی کسی که نمی داند چرا چادر می زند؟ و یا نمی داند چه را باید بدون آرایش به جامعه بیاید؟ و  یا سوالات بسیار دیگر که دنبال جواب آنها نرفته است دچار تقلید کور کورانه از اطرفیان خود می شود و احساس می کند که وضعیت آنها بهتر است زیرا که از خود چیزی ندارد تا دلخوش به آن باشد. شخصی مدتی پیش از بنده سوال می کرد که چرا ما که محجبه هستیم حالت افسرده داریم اما دخترای بی حجاب اینقدر شاد و سرزنده هستند؟! من جواب این سوال را به شما می سپارم اما به نظر شما چه عاملی باعث این سوال شده است؟ فقدان هویت دینی

4: ترویج افکار باطل فمنیست در کشور: در برنامه های تلویزیونی و سینماها و گفتار افراد بظاهر منور الفکر که صاحب تریبون در نهادهای مختلف هستند این افکار باطل ترویج داده می شود و زنی که خود را جذاب و خاص نکند و در فضای اجتماعی دارای شغل و درآمد نباشد گویی معصیتی کبیره انجام داده است! خانه داری و فرزند پروری و همسر داری اموری بی ارزش تلقی شده و در ازای آن منشی خوش چهره در اداره شکرستان شق القمر است! مسلم است وقتی که زنی مدام با نامحرمان در جامعه ارتباط داشته باشد رو به خودنمایی و تزیین خود می آورد تا بقول معروف از قافله جا نماند.

5: بر طرف کردن ضعف های درونی با ظاهری زیبا: اشخاصی که احساس خلاء وجودی دارند و می دانند از لحاظ سرمایه های درونی تهی هستند رو به زیبایی سازی افراطی ظاهر می آورند و بکلی بحث درون را فراموش می کنند.  شخصی علت بی حجابی خودش را شوهرش می دانست و می گفت شوهرم به این خاطر که من زیبا هستم می گوید در مجالس دوستانه باید بهترین تیپ را بزنی تا دوستانم بدانند زن من از زنهای اونها زیباتر است! این چیزی نیست مگر کمبود شخصیت.

6: عدم مدیریت قاطع مرد در مسائل اخلاقی یا همان خواب ماندن غیرت! غیرت مسئله ای فطرتی است که خدا در درون انسان قرار داده است ولی گاهی بعضی از انسان ها خود را به خواب می زنند و با وجود اینکه می دانند همسر یا دخترشان با این وضعیت بد برای چشم های ناپاک دلبری می کنند ولی مانند کبک سر در برف می کنند و برای تسکین غیرت درونی، کمی افکار افیونی آرام کننده تجویز می کنند! مانند اینکه زن و دختر های مردم که وضعیتشون بدتره!

7: بالا رفتن سن ازدواج و خواستگاران کم : وقتی که تقاضا کم بشود و در مقابل عرضه زیاد باشد بازار رقابت بوجود می آید در کشور ما متاسفانه آمار ازدواج کم است و دختران آمار بالایی دارند. با وجود این شرایط بعضی فکر می کنند که اگر خود را بیشتر در معرض دید قرار بدهند و یا اینکه ظاهری جذاب داشته باشند امکان اینکه مورد بهتری نصیب آنها بشود بیشتر است به همین خاطر از آنچه که از دستشان بر بیاد در عملیات تجمیل کوتاهی نخواهند کرد!

8: تربیت غلط و نا صحیح فرزندان و کم شدن حیا در بین کودکان

9: وجود تناقضات در ترویج بحث پوشش و درک آنها توسط قشر جوان. مانند فیلمی که برای حمایت از حجاب ساخته شده است ولی خود مروج بی حجابی است! بسنده می کنم به همین مثال رطب خورده کی منع رطب می کند!

/ 0 نظر / 31 بازدید